A A A K K K
для людей із порушенням зору
Височанська Об'єднана Територіальна Громада
Ніжинський район Чернігівська область

ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ

Інформаційне повідомлення

про проведення громадського обговорення проєкту рішення Височанської сільської ради «Про зміну типу, найменування Носелівського ліцею Височанської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області»

 

  1. Найменування організатора проведення електронних консультацій з громадськістю -  Височанська сільська рада Ніжинського району Чернігівської області.

  2. Мета: врахування думки жителів Височанської територіальної громади щодо зміни типу та найменування Носелівського ліцею Височанської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області.

  3. Обґрунтування необхідності прийняття рішення

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією (стаття 19) та Законами України.

 Згідно з частиною 1 статті 143 Конституції України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

 Відповідно до пункту 30 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

 Відповідно до частини 3 статті 66 Закону України «Про освіту» місцеві ради  засновують заклади освіти, а також реорганізовують, перепрофільовують (змінюють тип) та ліквідовують їх з урахуванням спеціальних законів.

 Згідно зі ст. 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту» рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники) після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства. Передусім це стосується закладів, що забезпечують здобуття профільної середньої освіти.

Реалізація положень Закону України «Про повну загальну середню освіту» докорінно змінює ситуацію щодо організації профільної середньої освіти в громаді.

         Враховуючи вищевказані положення, оптимальне функціонування мережі закладів загальної середньої освіти громади повинно виходити з об’єктивно існуючого запиту на освітні послуги. 

У Носелівському ліцеї станом на 01.09.2023 року передбачається 31 учень. Більшість класів не відповідають вимогам частини 2 статті 12 Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо наповнюваності.

Також аналіз народжуваності кількості дітей по с. Носелівка свідчить, що кількість учнів на  майбутні навчальні роки зменшуватиметься.

Тобто в подальшому Носелівський ліцей, що здійснює освітню діяльність одночасно на всіх рівнях повної загальної середньої освіти, втрачає право надавати профільну середню освіту, тому що  матиме недостатню кількість здобувачів освіти у старших класах, у той час як у ліцеї мають функціонувати не менш ніж два класи з трьома профілями. Тому Носелівський ліцей повинен бути реорганізований у гімназію з початковою школою.

З метою приведення типу Носелівського ліцею  у відповідність до вимог чинного законодавства України, створення ефективної, доступної і спроможної освітньої мережі Височанської громади необхідно прийняти рішення «Про зміну типу, найменування Носелівського ліцею Височанської сільської ради Ніжинського району  Чернігівської області».

У разі прийняття відповідного рішення очікуємо:

- приведення типу Носелівського ліцею  у відповідність до вимог чинного законодавства України;

- створення ефективної, доступної і спроможної освітньої мережі Височанської громади;

- поліпшення якості профільної освіти.

Після зміни типу Носелівського ліцею його  учні будуть забезпечені підвезенням до Височанського ліцею, де школярі здобуватимуть освіту в повних класах.

4. Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо зміни типу та найменування Носелівського ліцею Ніжинського району Чернігівської області – Відділ освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Височанської сільської ради.

5. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень) - вул. Центральна, 86, Відділ освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Височанської сільської ради, e-mail: visokevo@gmail.com , тел. 04653-2-96-37.

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає протягом одного року (14.07.2023 р. до 14.07.2024 р.).

6. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення – вул. Центральна, 86, Відділ освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Височанської сільської ради, e-mail: visokevo@gmail.com , тел. 04653-2-96-37.

7. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Ганна Чечель, начальник відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Височанської сільської ради.

8. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення – узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 4 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Височанської сільської ради.

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в обговоренні питання   щодо зміни типу та найменування Носелівського ліцею Височанської сільської  ради Ніжинського району Чернігівської області.

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень