Основними завданнями Центру є:

Основними завданнями Центру є:

• Виявлення та формування інформаційної бази щодо осіб, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

• Визначенні індивідуальних потреб зазначених осіб у соціальних послугах.

• Організація, планування та якісне надання соціальних послуг, здійснення інших заходів, зокрема щодо відновлення соціальних функцій, психологічного і фізичного стану осіб, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

• Проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання складним життєвим обставинам сімей/ осіб.

• Проведення інформаційно-просвітницької роботи з особами, сім’ями. спрямованої на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом розповсюдження соціальної реклами і проведення консультацій.

• Забезпечення взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також залучення потенціалу територіальної громади до надання соціальних послуг та проведення соціальної роботи з особами, сім’ями.

• Проведення оцінки потреб сім’ї / особи, обстеження матеріально-побутових умов за згодою, визначення плану та методів соціальної роботи.

• Забезпечення надання необхідних соціальних послуг особам, які зазнали жорстокості та насильства, постраждали від торгівлі людьми.

• Забезпечення соціальної підтримки ВІЛ-інфікованих дітей, молоді та членів їх сімей.

• Здійснення заходів із соціального патронажу осіб, які відбували покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, у тому числі за повідомленням установ виконання покарань.

• Інформування сім’ї, дітей та молоді про можливість отримання інших видів соціальної допомоги і послуг.

• Перенаправлення осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують соціальних послуг чи різних видів допомоги до закладів, установ та організацій (різних форм власності та господарювання).

• Здійснення заходів, розповсюдження інформаційних матеріалів з питань пропагування сімейних форм виховання та питань соціального захисту населення.