СОЦІАЛЬНИЙ СУПРОВІД сімей, у яких виховуються діти сироти і діти, позбавлені батьківського піклування.

Центр з надання соціальних послуг Височанської сільської ради Чернігівської області

контактний телефон: 0936051865

електронна адреса:  cnspvotg@ukr.net

прийомні години: понеділок – четвер:  8-00 – 17-00;

п’ятниця:  8-00 – 16-00

обідня перерва з 13-00 – 14-00

Назва послуги:  СОЦІАЛЬНИЙ СУПРОВІД

Зміст послуги: комплексна допомога у створенні та підтримці позитивного соціально-психологічного клімату в сім’ї; адаптація дитини в нових умовах; створення належних умов для забезпечення індивідуальних потреб кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, у розвитку та вихованні; захист майнових, житлових та інших прав дитини; сприяння навчанню та розвитку дитини; допомога у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв’язків; допомога у створенні та забезпеченні умов для пріоритетного права дитини на усиновлення; підготовка дитини до виходу із сім’ї, в тому числі і до самостійного життя.

Зміст і обсяг соціальної послуги для кожного її отримувача визначаються залежно від індивідуальних потреб і зазначаються в плані соціального супроводу.

Форма надання: за місцем проживання/перебування отримувача соціальної послуги (вдома) або в приміщенні надавача соціальних послуг; поза межами місця проживання та приміщення надавача соціальних послуг.

Термін надання соціальної послуги: прийомній сім’ї, дитячому будинку сімейного типу - постійно; сім’ї опікуна, піклувальника - протягом року після влаштування дитини під опіку, піклування та протягом року до завершення піклування, а також за поданням відповідної служби у справах дітей у разі потреби.

Соціальні групи: сім’ї, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування; прийомні діти; діти-вихованці; діти, які перебувають на вихованні в сім’ях опікунів, піклувальників; прийомні батьки; батьки-вихователі; опікуни; піклувальники.

Умови надання соціальної послуги: безоплатно.

Документи, потрібні для отримання соціальної послуги:

• заява/звернення потенційного отримувача соціальної послуги або його законного представника.

• рішення районної державної адміністрації про утворення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу та передання до них дітей, а також рішення органу опіки, піклування Височанської сільської ради або рішення суду.

Документи, потрібні для отримання послуги:

• копія паспорта громадянина України опікуна або піклувальника особи, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності опікуна або піклувальника);

• копія паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу, яка потребує надання соціальних послуг;

• копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (ідентифікаційний код);

• копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого в установленому МОЗ порядку (для дитини з інвалідністю);

• копія рішення органу опіки та піклування про утворення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (за наявності);

• копія рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності);

• документ, що підтверджує повноваження представника органу опіки та піклування (якщо заява подається органом опіки та піклування).

Правові підстави для надання соціальної послуги:

Закони України «Про соціальні послуги», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»Постанови Кабінету Міністрів України: від 01.06.2020 № 587 «Про організацію надання соціальних послуг», від 10.09.2022 № 1013 « Про внесення змін до Порядку провадження органами опіки та піклування дяльності, пов’язаної із захистом прав дитини»,  від 03.03.2020 № 177 «Деякі питання діяльності центрів надання соціальних послуг», Накази Міністерства соціальної політики України: від 11.08.2017 № 1307 «Про затвердження Державного стандарту соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування», від 23.06.2020 року № 429  «Про затвердження Класифікатора соціальних послуг»

Підстави для припинення надання послуги:

• припинення функціонування прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу з підстав, визначених постановами Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 року  564  "Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу", від 26.04.2002 № 565 "Про затвердження Положення про прийомну сім’ю";

• досягнення позитивного результату соціального супроводу в сім’ях опікунів, піклувальників.