Височанська Об'єднана Територіальна Громада
Ніжинський район Чернігівська область

Про самостійне погашення податкового боргу платником податків

Дата: 29.03.2024 15:20
Кількість переглядів: 54

Про самостійне погашення податкового боргу платником податків

 

Податковий борг – це не тільки приватна справа окремого платника податків, це проблема загальнодержавного значення, оскільки податковий борг є тими грошима, які не надійшли до державного та місцевих бюджетів та, таким чином, не можуть бути використані для здійснення вкрай важливих бюджетних видатків.

Cума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений Податковим кодексом України (далі - ПКУ) строк, та нарахованої, але не погашеної пені є податковим боргом (п.п. 14.1.175. ПКУ).

Звичайно, платник податків зобов’язаний самостійно погасити суму податкового боргу за власний кошт, однак є інші шляхи погашення податкового боргу з тих, що пропонує п. 87.1. ПКУ, наприклад:

  • за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника);

  • за рахунок помилково або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі заяви платника). Тобто якщо платник має переплату з інших платежів, він може повернути ці кошти шляхом зарахування їх в погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу в порядку, визначеному ст. 43. ПКУ;

  • за рахунок бюджетне відшкодування з ПДВ (на підставі відповідної заяви у складі декларації з ПДВ).

У разі коли у платника податків виник податковий борг, розмір якого перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 грн), контролюючий орган, у відповідності до вимог п.59.1. ПКУ, надсилає (вручає) йому податкову вимогу.

Стягнення коштів та продаж майна боржника провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п.95.2. ПКУ).

Отже, шановні платники податків, впродовж 30 календарних днів  з дня надсилання податкової вимоги процедури примусового стягнення ще не набудуть значних масштабів, а тому варто поквапитись із вирішенням питання самостійного погашення податкового боргу. Як тільки податковий борг буде погашений (самостійно або внаслідок дій контролюючого органу), податкова вимога вважатиметься відкликаною (п.п. 60.1.1. ПКУ), а процедура стягнення припиниться. 

Головне управління ДПС у Чернігівській області нагадує платникам, що у разі перерахування коштів в рахунок погашення боргу, при заповненні призначення платежу друкується код виду сплати «140», який символізує «погашення заборгованості».

Дякуємо усім платникам, які сумлінно та своєчасно сплачують податки.

 

          Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень