Височанська Об'єднана Територіальна Громада
Ніжинський район Чернігівська область

Армія відновлення: безробітні разом з волонтерами допомагають відновлювати пошкоджені будинки

Дата: 29.01.2024 10:08
Кількість переглядів: 45

Армія відновлення: безробітні разом з волонтерами допомагають відновлювати пошкоджені будинки

Морози та снігне перешкода для відновлення будинків жителів Чернігова, які постраждали під час бойових дій у 2022 році. Розбір завалів та відбудова тривають досі. Разом з волонтерами працюють безробітні, які перебувають на обліку в Чернігівській філії Чернігівського обласного центру зайнятості.

Організатори цих суспільно корисних робіт служба зайнятості та громадська організація «Об’єднання добровольців «Бо можемо!». Роботи проводяться в найбільш постраждалих районах Чернігова (Бобровиця та Масани) і прилеглих селах (Новоселівка, Зарічне, Киянка, Іванівка тощо). Працюють безробітні за строковим договором: з двома вихідними, 8-годинним графіком та обідньою перервою. Замість допомоги по безробіттю отримують заробітну плату, яка згідно з чинним законодавством не може перевищувати півтори мінімальні заробітні плати (на сьогодні це 10 650 грн).

Наразі безробітні разом з волонтерами проводять внутрішні роботи у відбудованих будинках, а саме: утеплюють стелю та стіни, розвантажують і заносять будівельні матеріали. За словами господаря одного із зруйнованих будинків Володимира Ведмідя, самотужки їм не вдалося б нічого зробити. Та й що можуть зробити літній чоловік, його дружина, донька та малолітні онуки, коли грошей бракує, а зять на фронті?!

«Внаслідок обстрілу наш будинок повністю згорів. Все, що наживалося роками, перетворилося на згарище. Дім був дерев’яний, обкладений цеглою. Починав його будувати, коли був зовсім молодий. Допомагали батьки. Я знав там кожен цвях, кожну дощечку! Й зараз рука тягнеться в те місце, де був вимикач світла! Нас врятувало те, що ми того вечора з родиною перебували у підвальному приміщенні в котельні. Після відступу окупантів донька пішла до людей розбирати завали. Так познайомилася зі співзасновником організації «Бо можемо!» Андрієм Галюгою. Він і взявся нам допомагати. І ось подивіться, які дива роблять ці добрі люди! Дякуємо їм! Волонтери працюють у нас зазвичай ввечері та у вихідні, бо, як правило, мають основну роботу, а безробітні допомагають нам у будні. Це дуже зручно, бо немає простою і справа швидше рухається!», – розповідає господар.

Нагадаємо, в нашій області суспільно корисні роботи стартували в середині жовтня 2022 року. Чернігівщина  одна з перших серед областей України долучилася до реалізації урядового проєкту «Армія відновлення», який пропонує механізм залучення незайнятих трудовою діяльністю громадян до суспільно корисних робіт. За час дії програми станом на 25 січня 2024 року службою зайнятості видано 9188 направлень безробітним на такі роботи. З них 411  цього року.

Зокрема, в Чернігові до суспільно корисних робіт з розбору завалів та відновлення будинків було залучено більше сотні безробітних. Окрім цього виду робіт безробітні також зводять фортифікаційні та захисні споруди, приводять у належний стан об’єкти цивільного захисту населення (бомбосховища, укриття), заготовляють дрова для бюджетних установ та населення, розфасовують гуманітарну допомогу, допомагають готувати їжу для військових, зокрема, сухпайки, плетуть маскувальні сітки та виготовляють окопні свічки для потреб ЗСУ.

З питань організації та проведення суспільно корисних робіт звертайтеся до будь-якого підрозділу Чернігівського обласного центру зайнятості (адреси та контакти тут https://is.gd/ZuCG1J) або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv 

Чернігівський обласний центр зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень