Височанська Об'єднана Територіальна Громада
Ніжинський район Чернігівська область

ВОЛОНТЕР ПРОБАЦІЇ

Дата: 07.12.2023 12:30
Кількість переглядів: 79

Фото без описуФото без описуФото без опису

ВОЛОНТЕР ПРОБАЦІЇ

5 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день волонтера. Хто такі волонтери? Це люди, які безоплатно витрачають свій час і сили на благо суспільства. За покликом серця надають допомогу іншим, працюють в дитячих будинках, лікарнях, будинках престарілих, допомагають армії, піклуються про бідних.

В Україні волонтерський рух набув нового дихання після Революції Гідності. Тисячі людей підключилися до допомоги військовим, що захищають територіальну цілісність України, до допомоги переселенцям, що втекли від війни. Добровольці першими йшли на фронт, волонтери збирали одяг і спорядження і везли на передову.

 В останні роки в Україні набирає обертів  новий напрямок волонтерської

 діяльності, пов’язаний з пробацією,  розвиток якого інтегровано з розвитком самої системи пробації.

На сьогодні волонтерську діяльність, пов’язану з  пробацією, регламентують закони України «Про пробацію» та «Про волонтерську діяльність» (з урахуванням особливостей, визначених Кримінально-виконавчим кодексом України та нормативно-правовими актами, що регулюють організацію пробації), а також Положення про організацію діяльності волонтерів пробації, затверджене наказом Міністерства юстиції України.

Волонтер української пробації – це соціально активна людина, яка на добровільній та безоплатній основі сприяє уповноваженому органу з питань пробації у здійсненні нагляду за клієнтами пробації і проведенні з ними соціально-виховної роботи.

Залучення особи до волонтерської діяльності здійснюється уповноваженим органом з питань пробації за письмовою заявою, після укладання з волонтером пробації договору про провадження волонтерської діяльності.

Ніжинський районний сектор №4 філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області  також має свого волонтера. Це Наталія Сущенко  головний юрист сектору «Борзнянського бюро правової допомоги».

Дякуючи пані Наталії підобліковим сектору вже не один раз вдавалось вирішувати свої життєві проблеми, такі як отримання паспорту, прийняття спадщини, реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання, зменшення суми призначених судом аліментів, встановлення інвалідності, вирішення інших сімейних питань.

У сучасному світі так мало місця залишається для безкорисливості, щедрості, так що волонтерська праця, яка не вимагає оплати і навіть подяки, особливо цінна. Тож, Ніжинський районний сектор №4 філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області висловлює щиру вдячність Наталії Сущенко за її діяльність пов’язану з підвищенням правової обізнаності осіб, які перебувають на обліку уповноваженого органу з питань пробації.

 

Ніжинський районний сектор №4 філії

ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області   


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень