Височанська Об'єднана Територіальна Громада
Ніжинський район Чернігівська область

До уваги платників податків!

Дата: 17.11.2023 14:52
Кількість переглядів: 77

Головне управління ДПС у Чернігівській області звертає увагу платників податків на нюанси отримання у органах ДПС інформації, необхідної для визнання підприємства, установи, організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. 

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року №76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час» зі змінами та доповненнями затверджено Порядок та критерії підприємств, установ  та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період (далі - Порядок та критерії).

Для отримання інформації про загальну суму сплачених податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, та суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом звітного податкового року та відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску підприємству необхідно звернутись письмово в довільній формі до територіального органу ДПС за основним місцем обліку. У запиті в обов’язковому порядку необхідно зазначати посилання на відповідні підпункти та пункт Порядку та критеріїв.

Територіальний орган ДПС у терміновому порядку надає інформацію, визначену підпунктами 1 та 5 пункту 2 Порядку та критеріїв:

за платником в цілому по Україні;

за період, який розпочинається 01 січня 2022 року і закінчується 31 грудня 2022 року.

Крім того, у Чернігівській обласній військовій адміністрації з лютого 2023 року діє комісія, що встановлює критерії та визначає підприємства, установи  та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Розпорядженням начальника Чернігівської обласної військової адміністрації від 21.03.2023 року №124 (зі змінами та доповненнями) затверджено перелік критеріїв, за якими здійснюється визначення  підприємств, установ  і організацій Чернігівської області, які мають важливе значення для задоволення потреб територіальних громад в особливий період.

На виконання розпорядження за запитом платника податків територіальний орган ДПС у терміновому порядку надає інформацію щодо обсягу сплачених податків до місцевого бюджету територіальної громади від суб’єкта господарювання за підсумками діяльності у 2022 році.

 

Використання єдиного рахунку для сплати податків

спрощує процес розрахунків з бюджетом

Головне управління ДПС у Чернігівській області звертає увагу платників податків на переваги використання єдиного рахунку для сплати податків і зборів.

Для зменшення переліку рахунків для сплати податків і зборів, спрощення процесу розрахунків з бюджетом Державною податковою службою України запроваджено функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Єдиний рахунок відкритий у Державній казначейській службі для ДПС України та використовується платниками податків для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податків та зборів, передбачених Податковим кодексом, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Порядок функціонування єдиного рахунку та виконання норм статті 35¹ Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 №321 (зі змінами та доповненнями).

Єдиний рахунок не може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями.

Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунка подається платником в електронній формі через електронний кабінет (форма заяви J1307001 для юридичних осіб або F1307001 для фізичних осіб).

Інформація про рух коштів на єдиному рахунку доступна платнику в електронному кабінеті в актуальному стані.

Внесення коштів платником податку на єдиний рахунок вважається внесенням коштів таким платником податку до бюджету.

Для зарахування коштів на єдиний рахунок платник заповнює розрахунковий документ на переказ відповідно до вимог Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати, податків, зборів, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 року №148.

 

         Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень