Височанська Об'єднана Територіальна Громада
Ніжинський район Чернігівська область

АТ «Чернігівгаз» інформує про зміни у визначенні мінімальної плати за розподіл газу для побутових споживачів

Дата: 16.10.2023 12:18
Кількість переглядів: 69

Фото без опису

АТ «Чернігівгаз» інформує про зміни у визначенні мінімальної плати за розподіл газу для побутових споживачів

 

З 1 жовтня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) запровадила зміни у підході до визначення мінімального розміру річної замовленої потужності для побутових споживачів, яким газопостачання припинено повністю або частково (Постанова держрегулятора №1659 від 12.09.2023 року).

Що таке мінімальний тариф за розподіл (доставку) газу?

Для споживачів з нульовим споживанням, а також тих, хто користувався газом менше 9 місяців, у березні 2020 року НКРЕКП запровадило мінімальний платіж за доставку газу. Він розрахований, виходячи з діючих норм споживання газу, встановлених Міненерго, та залежить від наявних у споживача газових приладів.

Для споживачів, які користуються

  • газовою плитою, мінімальна замовлена потужність встановлена Регулятором на рівні 39 куб. м на рік.

  • газовою плитою та колонкою, мінімальна замовлена потужність складає 126 куб. м газу.

  • газовою плитою, колонкою, газовим котлом – має мінімальний платіж, виходячи з річної норми споживання газу у 314 м куб.

 

Відтепер, якщо у побутового споживача газопостачання припинено повністю або частково (газове обладнання опломбоване), то мінімальний розмір річної замовленої потужності визначається на рівні 39 м³ на рік, тобто враховується виключно функціонуюче газове обладнання. 

 

Наприклад, споживачі, які використовують газ комплексно для опалення, підігріву води та приготування їжі можуть зекономити 48,4 гривні на місяць, а це 580,8 гривні на рік.

А споживачі, які використовують газ лише для підігріву води та приготування їжі можуть зекономити 15,32 гривні на місяць, а це 183,74 гривні на рік. 

Починаючи з 1 жовтня 2023 року або з 1 числа місяця, в якому споживач здійснить опломбування/розпломбування газового обладнання/припинення газопостачання обєкта, АТ «Чернігівгаз» змінює мінімальний розмір річної замовленої потужності, без перерахунку попередніх періодів.

Всі інші споживачі, в яких газове обладнання не діє чи не використовується, але не опломбоване або ж не виведено з експлуатації сплачують послуги розподілу газу відповідно до встановлених  мінімальних тарифів за розподіл (доставку) газу.

Завдяки даним змінам чимало українців зможуть економити по кілька сотень гривень на рік, адже зменшить фінансове навантаження на побутових споживачів, у яких протягом попереднього газового року споживання було на мінімальному рівні.

Довідка:  Відповідно до Постанови НКРЕКП № 2777 від 22.12.2021 з 01.01.2022 року тариф на послуги розподілу природного газу для споживачів Чернігівської області складає 1,76 грн. за 1 м3 на місяць без урахування ПДВ (2,112 грн. за 1 м3 з ПДВ).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень