Височанська Об'єднана Територіальна Громада
Ніжинський район Чернігівська область

Торгівля людьми: 10 правил безпеки

Дата: 10.10.2023 14:23
Кількість переглядів: 147

Фото без опису

Серед найстрашніших порушень прав людини в сучасному світі є злочин, який має багато назв, — «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». Мінсоцполітики веде інформаційну кампанію з питань протидії торгівлі людьми, в тому числі під час війни, нагадуючи, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також діти. Запам’ятайте 10 правил безпеки та розкажіть про них своїм рідним і близьким.

1. Не вірте рекламі фірми, яка не відповідає вимогам чинного законодавства України (не вказує повну назву фірми, її адресу, номер ліцензії та орган ліцензування, що її видав). Торгівці людьми можуть ввести вас в оману, використовуючи:

 • різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном;
 • туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу-бізнесу;
 • оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті;
 • незнайомих людей, а інколи навіть ваших родичів, друзів, сусідів, знайомих.

2. Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з
агентом:

 • запросіть узяти участь у переговорах довірену особу — це може бути ваш юрист або хтось із близьких людей;
 • перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном).

3. Зв’яжіться з посольством країни, куди плануєте подорож, та дізнайтеся про правила щодо навчання або працевлаштування іноземців.

4. Особисто оформляйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за вашими документами.

Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.

5. Обов’язково укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для вас мовою у двох примірниках, один із яких залишається у вас.

6. За жодних обставин нікому не довіряйте документів, що посвідчують вашу особу.

7. Обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону та адресу, де ви збираєтеся зупинитися.

Візьміть за правило регулярно телефонувати рідним у домовлений день і час. Заздалегідь домовтеся з ними про «кодове слово» в розмові на випадок, якщо не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом.

8. Зробіть і тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

9. Не робіть себе залежними від когось, приймаючи подарунки або позичаючи гроші.

10. Якщо опинилася у скрутному становищі за межами України, по допомогу звертайтеся до:

 • Посольства або Консульства України у країні вашого перебування, де вам допоможуть отримати документи, що посвідчують вашу особу, і повернутися на Батьківщину;
 • Національного товариства Червоного Хреста, де вам можуть надати можливість відновити зв’язок із рідними та повідомити їм про свою скруту;
 • міжнародних, громадських, благодійних організацій, де також можуть допомогти та підтримати вас;
 • заздалегідь підготуйте та тримайте при собі перелік організацій, що працюють у сфері протидії торгівлі людьми, із зазначенням адрес та номерів телефонів.
 • https://poradnica.com.ua/torgivlya-lyudmy-10-pravyl-bezpeky/

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень