Височанська Об'єднана Територіальна Громада
Ніжинський район Чернігівська область

АНАЛІЗ надзвичайних ситуацій та надзвичайних подій, що стались на території Чернігівської області у червні 2023 року

Дата: 11.07.2023 12:56
Кількість переглядів: 55

АНАЛІЗ

надзвичайних ситуацій та надзвичайних подій, що стались на території Чернігівської області у червні 2023 року

 

Інформація про події

Під час пожеж та надзвичайних подій

Надзвичайних ситуацій

0

Загинуло осіб

6

Надзвичайних подій

398

Пожеж

205

Травмовано осіб

3

Виявлено та знищено вибухонебезпечних предметів

95

Події на водних об’єктах

 

7

Знищено будівель, споруд, техніки тощо

79

Надання допомоги

 

91

Пошкоджено будівель, споруд, техніки тощо

68

3.06. Станом на 07 год. 16 хв. 02.06.2023 року на місці пожежі яка сталася о 04 год. 43 хв. 02.06.2023 року за адресою: Чернігівський район, Киселівська ТГ, с. Петрушин, вул. Дрозда виявлено тіло господаря Р, 1987 р.н.

6.06. В селі Бреч Корюківського району у господарстві по вулиці Зарічна ввечері 6 квітня сталася пожежа житлового будинку. Внаслідок пожежі загинула людина.

Вогонь пошкодив конструктивні елементи перекриття на площі 3 кв.м, внутрішнє облицювання стін на площі 10 кв.м, меблі та майно.

8.06. Події на водних об'єктах: 08.06.2023 року о 20 год 33 хв. у р. Сейм біля с. Митченки (Батуринська ТГ), Ніжинського району виявлено тіло особи чоловічої статі (дані встановлюються). Для проведення робіт із вилучення тіла загиблого з води залучалося відділення 15 ДПРП м. Батурин (4 чоловіки особового складу, 1 одиниця техніки, 1 човен). 

15.06. У селі Макіївка, що на Ніжинщині 15 червня під час пожежі житлового будинку загинула 45-річна жінка. Повідомлення до служби порятунку надійшло о 13:20. На місці події, на ліжку, рятувальники виявили мертвою 45-річну жінку. Причина пожежі — необережність під час куріння.

21.06. Події на водних об'єктах: 21.06.2023 року о 14 год. 04 хв. у р. Сейм в межах м. Батурин (Батуринська ТГ), Ніжинського району виявлено тіло К., 2016 р.н., жителя м. Ніжин ул. Менделєєва.

28.06. Події на водних об'єктах: 28.06.2023 року силами підприємства «Чернігівська обласна рятувально-водолазна служба» з озера біля с. Солонівка (Чернігівський район, Городнянська ТГ) піднято на поверхню тіло гр. С.

 

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА

щодо поведінки у разі виникнення радіаційної аварії

У разі виникнення радіаційної аварії

 

Основне – потрібно залишатись в приміщенні або терміново у нього зайти, якщо ви знаходитесь на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку обов’язково варто виконати. Також дуже важливо уважно слухати повідомлення органів влади.

1. Перебувайте в укритті

Це може бути захисна споруда цивільного захисту, підвал або середина будівлі.

Радіоактивний пил осідає на зовнішній стороні будівель, тому найкраще триматися якомога далі від стін і даху будівлі. Варто також тримати поруч домашніх тварин, не дозволяйте їм гуляти на вулиці. Якщо можливо, залишайтеся в кімнаті без вікон і зовнішніх дверей, зачиняйте вікна та двері, ущільніть отвори підручними засобами (скотч, змочена водою тканина тощо) та вимикайте системи вентиляції (кондиціонери або обігрівачі) у вашому будинку.

Залишайтесь в укритті, допоки офіційна влада не надала інших вказівок.

2. Слідкуйте за офіційними джерелами інформації

Користуйтеся повідомленнями від органів влади.

Увімкніть телебачення, радіо, слідкуйте за офіційними каналами місцевої влади. Якщо органи влади надають вказівки – виконуйте їх обов’язково.

3. Якщо ви перебували на відкритому повітрі, зніміть верхній шар одягу.

Так ви позбудетеся до 90% небезпечного радіоактивного пилу. Робіть це обережно, аби не розтрусити його. Помістіть одяг у пластиковий пакет або герметичний контейнер, тримайте його далі від людей і домашніх тварин.

4. Якщо є така можливість – помийтесь проточною водою у душі

Прийміть душ з миючим засобом (милом, гелем тощо), голову помийте шампунем. Не використовуйте кондиціонери для волосся, оскільки вони можуть закріпити радіоактивний матеріал на вашому волоссі.

Не тріть і не подряпайте шкіру, аби радіоактивний матеріал не потрапив у відкриті рани (при наявності пошкоджень шкіри).

Якщо можливості прийняти душ немає, вимийте з милом під проточною водою руки, обличчя та відкриті частини тіла. Якщо доступу до води немає, скористайтеся вологими серветками, вологою тканиною. Зверніть особливу увагу на руки й обличчя, протріть повіки, вії, вуха.

5. При можливості переодягнитесь у чистий одяг

Допоможіть вашим рідним і близьким зробити всі вищеперераховані пункти. За можливості робіть це в рукавичках і масці чи респіраторі.

6. Безпека води та харчових продуктів

Допоки органи влади не повідомлять про безпеку водопровідної води, доти лише вода в пляшках залишатиметься не забрудненою. Рекомендується використовувати воду у пляшках.

Пакування захищає рідину всередині від радіоактивних речовин.

Кип’ятіння водопровідної води не позбавляє від радіоактивних речовин!

Рекомендується мати вдома запас води у пляшках чи інших герметичних контейнерах. Напої у холодильнику теж безпечні для вживання. Вода в інших ємностях у вашому домі, таких як унітаз або водонагрівач, не буде містити радіоактивних речовин. Водопровідну або колодязну воду можна використовувати для миття себе, а також пакувань з їжею і водою.

Навіть якщо водопровідна вода забруднена, ви все одно можете використовувати її для знезараження. Будь-який радіоактивний матеріал, який потрапляє в поверхневі або підземні води, буде розбавлятися водою до дуже низького рівня і буде безпечним для миття шкіри, волосся та одягу.

За аналогією із водою, харчові продукти є безпечними, якщо зберігались у герметичних контейнерах (консерви, банки, пляшки, коробки тощо). Їжа з холодильника та морозильної камери є також безпечною.

Перед відкриттям протріть харчові контейнери вологою тканиною або чистим рушником. Теж саме зробіть із кухонним приладдям перед використанням. Використану тканину чи рушник покладіть у поліетиленовий пакет або герметичний контейнер і залиште у недоступному місці, подалі від людей і тварин.

Багато питань завжди виникає про те варто чи не варто приймати йодид калію.

Йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від місцевих органів влади, МОЗ та інших уповноважених органів. Приймати йодид калію для «профілактики» без потреби – недопустимо! Це може зашкодити вашому здоров’ю.

Наразі не існує сценаріїв розвитку подій на Запорізькій АЕС, які б потребували йодної профілактики.

Як підготуватися до можливої радіаційної аварії?

Рекомендується заздалегідь підготувати:

скотч, плівку, щільну тканину тощо для проведення робіт з герметизації приміщення будинку;

засоби гігієни: мило, шампунь, миючі засоби;

пластикові герметичні пакети, змінний одяг та взуття;

запаси їжі та води (приблизно на 3 доби);

лікарські засоби, які можуть бути потрібні вам за станом здоров’я;

засоби зв’язку (радіоприймач з джерелами живлення (батарейками, акумуляторами);

респіратори протипилові звичайні;

бахіли, рукавички захисні, дощовики звичайні;

валізу для евакуації із необхідними документами та одягом.

 

Захистити себе від впливу радіації можливо лише за умови дотримання трьох основних правил – перебувати в укритті, стежити за офіційною інформацію та виконувати вказівки органів влади.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень