Височанська Об'єднана Територіальна Громада
Ніжинський район Чернігівська область

У червні 2023 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів

Дата: 10.07.2023 14:35
Кількість переглядів: 62

У червні 2023 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів 1,4 млрд гривень податків та майже 997 млн грн єдиного внеску 

 

Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує всім сумлінним платникам за сплату податків, збори, єдиного внеску та фінансову підтримку держави.

У червні 2023 року до бюджетів усіх рівнів юридичними та фізичними особами сплачено понад 1,4 млрд грн податків та зборів.

До державного бюджету спрямовано 40 відсотків загальної суми надходжень (561 млн грн). У порівнянні з фактом червня минулого року сплачено податків на 33 відс. більше (+139 млн грн). Надходження зросли по податку на додану вартість на 50 відс. (+54 млн грн), по рентній платі за користування надрами у 2,4 рази (+74 млн грн, в значній мірі за рахунок погашення боргів минулих періодів), по податку та збору на доходи фізичних осіб на 15 відс. (+33 млн грн).

До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено 847 млн грн податків та зборів (60 відс. в загальнообласній сумі). У порівнянні з червнем 2022 року надходження збільшились на 18 відс. (+127 млн грн).

Основну суму доходів місцевого бюджету (83 відс.) сформовано за рахунок податку на доходи фізичних осіб, якого сплачено 700 млн грн (збільшення на 15 відс. або на 93 млн грн до факту червня 2022 року). Також приріст спостерігається по єдиному податку (більше на 52 відс. до факту червня 2022 року).

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у червні сплачено майже 997 млн грн, чим забезпечено приріст надходжень порівняно з минулорічними на 20 відс. або на 167 млн гривень.

Завдяки виконанню свого громадянського обов’язку платниками щодо сплати податків, зборів та єдиного внеску держава стабільно отримує кошти для забезпечення Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури.

Як користуватися податковою інформацією у смартфоні

Державна податкова служба демонструє динамічний розвиток цифрових технологій при наданні е-послуг.  Понад 65 тис. користувачів отримують понад 20 податкових сервісів у смартфоні.

Чат-бот InfoTAX надає можливість миттєвого отримання інформації про:

- реєстраційні та облікові дані,

- квитанції про обробку документів,

- сплачені податки та податковий борг,

- дані СЕА ПДВ та СЕА РПСЕ,

- дані ЄРПН та ЄРАН,

- дату включення до реєстрів тощо.

Приєднатись до чат-боту можна:  

- за посиланням https://t.me/infoTAXbot 

- за QR-кодом 

- безпосередньо з Електронного кабінету.

ДПС продовжує працювати над створенням нових сервісів для зручності і комфорту при взаємодії платників з податковими органами. Детальніше: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/689270.html.

Інтерактивна податкова карта  

Державна податкова служба поновлює роботу інтерактивних податкових сервісів, зокрема, Інтерактивної податкової карти України.

«ДПС підтримує курс фіскальної децентралізації для забезпечення фінансової незалежності місцевих бюджетів, що посилює спроможність територіальних громад», – повідомила очільниця ДПС Тетяна Кірієнко.

Так, Інтерактивна податкова карта України дає змогу в онлайн-режимі у будь-який час без звернення до органів ДПС отримувати актуальну податкову інформацію щодо агрегованих показників в частині сплачених сум податкових платежів, нарахованих податкових зобов’язань, надміру сплачених сум та суми платежів.

Інформація надається по Україні та у розрізі:

- регіонів;

- територіальних громад;

- видів економічної діяльності;

- податків;

- видів бюджетів;

- систем оподаткування;

- за організаційно-правовими формами;

- типом платника (фізичні та юридичні особи);

- статусом платника (великий, середній, малий бізнес та неприбуткові бюджетні установи).

 

Податкова карта доступна користувачам на вебпорталі ДПС та у відкритій частині Електронного кабінету. Детальніше: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/689349.html.  

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень