До уваги керівників сільськогосподарських підприємств!

Дата: 05.07.2023 12:30

До уваги керівників сільськогосподарських підприємств!

З настанням пожежонебезпечного періоду різко зростає ймовірність загорання сільгоспугідь.  Основними причинами виникнення пожеж в агропромисловому комплексі є сукупність погодних факторів, недотримання правил пожежної безпеки та планів дій щодо пожежного захисту сільгоспугідь в літній пожежонебезпечний період.

З метою недопущення виникнення пожеж ДСНС України попереджує керівництво сільськогосподарських підприємств про заборону самовільного випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою рослинністю та звертає увагу на основні недоліки й порушення в роботі по організації пожежної безпеки на підприємствах, що найчастіше фіксуються співробітниками ДСНС:

- зернозбиральна техніка допускається на поля зернових культур без іскрогасників та не забезпечується первинними засобами пожежогасіння;

- не встановлюються протипожежні агітаційні плакати (щити) щодо попередження пожеж біля хлібних масивів;

- не обкошуються та не оборюються хлібні масиви захисними смугами в місцях прилягання їх до лісових, торф’яних масивів, автодоріг, залізниць;

- будівлі зерноскладів не обладнані пристроями близкавкозахисту, не здійснюється просочування дерев’яних конструкцій горищ вогнезахисним розчином, приміщення не обладнані системами протипожежного захисту, не проводяться заміри опору ізоляції силових та освітлювальних електромереж;

- світильники не закриваються захисними плафонами,  електричні розетки й вимикачі встановлюються на горючих основах, розподільчі коробки не закриваються кришками з негорючого матеріалу, допускаються з’єднання електропроводів за допомогою скруток;

- місця зберігання та переробки врожаю не забезпечені належною кількістю первинних засобів пожежогасіння та водопостачання;

- незадовільна організація пожежної охорони не убезпечує від навмисних підпалів;

-   не проводяться інструктивні наради з робітниками щодо забезпечення пожежної безпеки на період збирання врожаю і заготівлі грубих кормів.

Через вищезазначені порушення щороку в Україні значну кількість гектарів зернових нищать пожежі. Так, під час жнивної кампанії минулого року на території Ніжинського району виникло 3 пожежі в місцях збирання, зберігання та переробки  врожаю, у результаті яких знищено більше 60 т зернових культур, а також пошкоджено майно підприємств.