Сьогодні 37-і роковини Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2023 16:41

Сьогодні 37-і роковини Чорнобильської трагедії

Цього дня, 37 років тому, сталася наймасштабніша техногенна катастрофа в історії людства. У ніч на 26 квітня 1986 року о 01:23 на четвертому енергоблоці   Чорнобильської АЕС прогримів потужний вибух, який вщент зруйнував реактор. Наслідки аварії залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти до сьогодні. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.

Радіаційного опромінення зазнали щонайменше 8 млн. людей – передусім ліквідатори катастрофи, яких налічувалось майже 600 тисяч. Навколо ЧАЕС було утворено 30-кілометрову зону відчуження – понад 100 тис. українців змушені були залишити свої домівки.

І хоча у 2000-у році Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу, відголоски трагедії ми згадуватимемо ще десятки, а то і сотні років.

Сьогодні Височанський сільський голова Олег ВАСИЛЕНКО зустрівся з ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС, поцікавився їхніми наявними проблемами, подякував за їхній неоціненний подвиг, побажав їм міцного здоров’я, віри і витримки, мирного неба над головою. Керівник громади  відзначив Почесними грамотами Височанської сільської ради ліквідаторів                          (І категорії) Миколу ІВАНИЦЬКОГО, Володимира КИЯШКА, Василя КАЛИНИЧА, Анатолія БУЧИНСЬКОГО, Миколу НАЗАРЕНКА, Василя ГОЛОВАНЯ, Юрія ПЕТРОВЦЯ.

Пам’ятаймо тих, хто ціною надлюдських зусиль, власного здоров’я і життя захищав від невидимого ворога не тільки Україну, а й усе людсво.

Вічна слава героям-ліквідаторам!