Мобінг психологічне насильство на робочому місці

Дата: 18.04.2023 16:09

Як ми вже неодноразово писали, від насильства не застрахований ніхто, і вчинятися воно може будь-де, зокрема й на робочому місці.

ℹ️Систематичні тривалі умисні дії (бездіяльність) роботодавця або працівників, які спрямовані на приниження честі та гідності іншого працівника, його ділової репутації, що проявляються в формі психологічного та/або економічного тиску називаються мобінгом.

🟠Мобінг може проявлятися, як:

👉створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери (погрози, висміювання, наклепи, зневажливі зауваження, поведінка загрозливого, залякуючого, принизливого характеру та інші способи виведення працівника з психологічної рівноваги);

👉безпідставне негативне виокремлення працівника з колективу або його ізоляція (незапрошення на зустрічі й наради, перешкоджання виконанню трудової функції, недопущення на робоче місце, перенесення робочого місця в непристосовані для цього виду роботи місця);

👉нерівність можливостей для навчання та кар’єрного росту;

👉нерівна оплата за працю рівної цінності, яка виконується працівниками однакової кваліфікації;

👉безпідставне позбавлення працівника частини виплат (премій, бонусів та інших заохочень);

👉необґрунтований нерівномірний розподіл роботодавцем навантаження і завдань між працівниками з однаковою кваліфікацією та продуктивністю праці, які виконують рівноцінну роботу.

⚖️Згідно ст. 2-2 Кодексу законів про працю України, вчинення мобінгу заборонено.

Тож якщо ви вважаєте, що постраждали від мобінгу, звертайтеся за консультацією та допомогою на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації:

📲116 123

📞0 800 500 335