Рік тому в Україні почалася повномасштабна війна.

Дата: 24.02.2023 11:06

Рік тому в Україні почалася повномасштабна війна.

Від 24 лютого і до сьогодні російські окупанти вчиняють жорстокі злочинні дії, зокрема й щодо цивільного населення в Україні. Це сексуальне насильство, фізичне насильство, катування, мародерство, обстріли цивільних об’єктів, незаконне вивезення дітей за межі України тощо.

За даними офісу Генерального прокурора, за рік повномасштабної війни російські окупанти вбили 9655 цивільних людей, серед них 461 дитина, 12829 українців було поранено, зокрема 926 дітей.

Також російська агресія спричинила найбільшу міграційну кризу з часів Другої світової війни, змусивши мільйони українців та українок покинути свої домівки.

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації й Національна гаряча лінія для дітей та молоді увесь цей час продовжували надавати правові, психологічні та інформаційні консультації, всім, хто потребував нашої допомоги чи підтримки. Сумарно за 2022 рік обидві Гарячі лінії надали 217 109 консультацій.

Скільки б болю й горя нам не довелося пережити, ми загартовуємося, наче сталь. З кожним новим випробуванням ми стаємо більш згуртованими, більш сильними, більш мужніми та незламними, ще більш спраглими до свободи та незалежності!

Вистоїмо разом! ❤️

Переможемо разом! 💙💛

Слава Україні! 🇺🇦

‼️Нагадуємо, куди звертатися, якщо ви постраждали від російської агресії:

➡️Національна поліція України:

📲102

➡️Чат-бот «Допомога постраждалим від сексуального насильства під час війни» в Telegram @survivors_support_bot

➡️Прокуратура (дані по регіонам за посиланням https://gp.gov.ua/ua/posts/sajti-oblasnih-prokuratur )

➡️Військова адміністрація за місцем вчинення злочину або за місцем перебування.

➡️Офіс Генерального прокурора (в т.ч. якщо перебуваєте на окупованій території):

📲 096 755 02 40 (Viber, WhatsApp, Telegram, Signal)

📧conflict2022.ua@gmail.com (зазначати свої ПІБ та засоби зв’язку)

➡️Контактний центр системи надання безоплатної правової допомоги:

📲0 800 213 103

➡️Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації:

📲116 123

📞0 800 500 335

➡️Національна гаряча лінія для дітей та молоді:

📲 116 111

📞 0 800 500 225