20 ЛЮТОГО ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ «Вдячні за свободу!»

Дата: 20.02.2023 12:48

20 ЛЮТОГО ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

«Вдячні за свободу!»

Сьогодні Україна вшановує подвиг учасників Революції Гідності та увічнює пам’ять Героїв Небесної Сотні.

20 лютого 2014 року стало своєрідною точкою неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, а також маркером протидії проросійському тяжінню у зовнішньополітичному курсі. Адже за все це стояли люди на Майдані, за це заплачено дуже велику ціну – людські життя.

Дев’ять років тому в середмісті столиці України під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. 20 лютого 2014 року загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, відстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні. Смерть першого з Героїв Небесної Сотні, Павла Мазуренка, настала 22 грудня 2013 року внаслідок тілесних ушкоджень, завданих невідомими особами, одягненими у форму спецпризначенців. Останній із лав Небесної Сотні, Віктор Орленко, помер 3 червня 2015 року через ускладнення після вогнепального поранення, отриманого під час штурму Майдану силовиками 18 лютого 2014 року. Серед Героїв Небесної Сотні - представники різних професій, віку та статей, які приїхали з різних куточків України і навіть із-за кордону. Наймолодшому із загиблих, Назарієві Войтовичу, було лише 17 років, а найстаршому учаснику Революції гідності, Іванові Наконечному – 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної Сотні – три жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет. Троє Героїв Небесної Сотні — з Чернігівщини: Василь Прохорський, Андрій Мовчан, Віктор Орленко.

105 Героям Небесної Сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців і один українець (громадянин Білорусі Михайло Жизневський, громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані, громадянин України Більчук Тарас Миколайович) посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

17 лютого 2021 року Верховна Рада України визнала Революцію Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

Просимо всіх згадати і вшанувати в цей день Героїв Небесної Сотні. Вічна пам’ять їм, вічна шана їхнім сім’ям і близьким, миру і процвітання нашій державі. Слава Україні!