кожна третя жінка в світі впродовж свого життя зазнає насильства
За даними ООН, кожна третя жінка в світі впродовж свого життя зазнає насильства. А отже цілком можливо, що страждати від насильства може хтось з ваших знайомих, близьких чи рідних. Як же дізнатися, що це справді так і що ваша подруга/колега/сестра потребує допомоги?
Нижче описали, що може бути «сигналом» того, що хтось з вашого оточення страждає від насильства
Зміни у зовнішньому вигляді. Постраждалі від насильства можуть змінювати одяг на більш закритий або той, що не відповідає сезону, робити інший макіяж чи зачіски, щоб прикрити синці, садна, подряпини, опіки тощо.
Зміни в емоційному стані. Людина, що страждає від насильства, може виглядати заляканою, стомленою, пригніченою, сумною, заплаканою.
Зміни у поведінці. Відкриті, товариські та щасливі люди, які постраждали від насильства, часто стають більш мовчазними, закритими, скованими, недоглянутими, невпевненими в собі.
Зміна у соціальній активності. Постраждалі від насильства рідше виходять в люди, зустрічаються з друзями та рідними, після роботи одразу поспішають додому і т.п.
Зміна економічного становища. Людина, яка страждає від насильства, може мати ознаки недоїдання, ходити в старому зношеному одязі та взутті, не мати власних коштів, надмірно економити на буденних речах, ігноруючи задоволення життєво важливих потреб.
Ознаки стороннього контролю. Люди, які страждають від насильства, часто вимушено узгоджують кожне (навіть незначне) рішення зі своїм кривдником, питають дозволу щось зробити, звітують йому, де і з ким перебувають, що роблять тощо.
Якщо прочитавши вищевикладене ви маєте підозру, що хтось з ваших близьких страждає від насильства, звертайтеся за консультацією на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації:
116 123