Інформація для працедавців

Керівникам підприємств, установ,

організацій, фізичним особам, які

використовують найману працю

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану, та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю»  від  18.10.2022  року  №2682-ІХ, який набрав чинності з 06.11.2022,

з 1 січня 2023 року суб’єкти господарювання не реєструються та не подають до територіального відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю інформацію щодо працевлаштування осіб з інвалідністю за підсумками 2022 року (форма звіту №10-ПОІ).

Інформацію про створення підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які використовують найману працю, робочих місць для осіб з інвалідністю, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю та необхідну для обчислення кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до нормативу, встановленого частиною першою статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» (далі-Закон) Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю отримуватиме від Пенсійного фонду України.

Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю щороку до 10 березня в автоматизованому режимі з використанням даних Державного реєстру загальнообов’язкового державного страхування та Централізованого банку даних з проблем інвалідності здійснює визначення суб’єктів господарювання, які не забезпечили виконання у попередньому році нормативу робочих місць.

Основою всіх висновків територіальних відділень щодо виконання /невиконання нормативу робочих місць, визначеного згідно з частиною першою статті 19 Закону є подані роботодавцями Звіти щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ( звіт з ЄСВ)  до територіального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування.

Відповідно до статті 20 вищезазначеного Закону адміністративно-господарські санкції підлягають сплаті в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу.

З питань розрахунку пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій  звертатися до Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю за телефоном: (0462) 67-28-51 та/або на електронну пошту E-mail:Chernihiv@ispf.gov.ua.