Сексуальне насильство та сексуальна експлуатація

Дата: 23.11.2022 11:42

Сексуальне насильство та сексуальна експлуатаціягрубе порушення прав дітей, яке створює травматичний досвід і чинить негативний вплив на все їхнє подальше життя.

За даними Ради Європи, кожна п’ята дитина страждає від різних форм сексуального насильства, а кожна третя ніколи про це не розповість.

Сексуальне насильство над дітьми може відбуватися будь-де:

в родині або колі близьких (друзів сім’ї, родичів, сусідів);

на вулиці;

у школі;

на секціях/гуртках/позакласних заняттях;

в Інтернетісоцмережах, чатах, застосунках для знайомств тощо).

Аби попередити та ефективно протидіяти цьому виду насильства, дуже важливо відкрито обговорювати цю проблему, підвищувати обізнаність громадськості з цього питання (дорослих та дітей), проводити навчання спеціалістів/ок та сприяти реалізації Лансаротської конвенції.

З цією метою у 2015 році було запроваджено Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, який відзначається щороку листопада.

Для запобігання та протидії сексуальному насильству та сексуальній експлуатації щодо дітей мають бути об’єднані зусилля:

батьків;

педагогів/инь, тренерів/ок;

соціальних педагогів/инь;

психологів/инь;

працівників/иць Національної поліції;

представників/иць міжнародних, громадських, державних організацій тощо.

Аби дорослі могли ідентифікувати випадки сексуального насильства та сексуальної експлуатації щодо дітей і знали чіткий механізм дій, якщо стане відомо, що дитина стала постраждалою або ймовірно постраждалою від сексуального насильства чи експлуатації, ми створили спеціальну пам’ятку.

Користуйтеся і поширюйте!

За консультацією звертайтеся на Національну гарячу лінію для дітей та молоді:

Telegram CHL116111

Instagram childhotline_ua

Лансаротська конвенція (Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації) ратифікована в Україні в 2012 році. Вона зобов'язує криміналізувати всі форми сексуального насильства над дітьми та визначає шляхи боротьби з ним.