Війна росії проти України через велику кількість біженців призвела до зростання небезпеки торгівлі людьми.

Дата: 12.05.2022 11:35

Фото без описуФото без описуФото без опису

Випадки, пов’язані з торгівлею людьми, складно ідентифікувати під час масового переміщення людей, саме в такий ситуації торговці людьми готові скористатися вразливістю тих, хто змушений покинути свої домівки. Також треба звернути увагу на зростання випадків роз’єднання сімей, появу дітей, які переміщуються без супроводу або зазнали роз’єднання з родичами, а також імовірність випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.

Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців, і загалом постраждалого від війни населення призводять до зростання ризиків потрапляння українців у ситуацію торгівлі людьми як в Україні, так і за її межами.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ, ЩОБ НЕ ПОПАСТИ В СИТУАЦІЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ:

Нікому і ніколи не довіряйте Ваші документи, що засвідчують Вашу особу.

Зробіть копії всіх важливих документів (віза, закордонний паспорт та національний паспорт, страховий поліс, контракт, запрошення, тощо) та зберігайте їх у конкретному місці окремо від оригіналів.

Один екземпляр копій всіх документів, а також нещодавно зроблену фотографію й контактну інформацію залиште своїм родичам.

Перевірте достовірність інформації про майбутню роботу та умови проживання за кордоном.

Ознайомтесь з правилами для працівників та мігрантів у країні, до якої подорожуєте

аздалегідь подбайте про безпечне і надійне місце проживання у країні, до якої прямуєте , а також у країнах транзиту

Запишіть контактну інформацію організацій, які можуть надати допомогу за кордоном (правоохоронні структури, консульства України, громадські організації, церкви)

Підписуйте лише документи, складені зрозумілою для Вас мовою.

За підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) щоденно з 08:00 до 20:00 працює Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, у тому числі щодо безпечного виїзду за кордон: 0-800-505-501 та 527

Правила в'їзду до інших країн

в умовах війни

Слідкуйте за оновленням інформації