Височанська Об'єднана Територіальна Громада
Ніжинський район Чернігівська область

Громади Чернігівщини втрачатимуть 10% коштів від продажу земель

Дата: 21.02.2022 09:11
Кількість переглядів: 191

Громади Чернігівщини втрачатимуть 10% коштів від продажу земель

Плата за землю залишається одним із найважливіших джерел наповнення місцевих бюджетів. На сьогодні вона складається з земельного податку, який сплачують власники земельних ділянок, та орендної плати за користування ділянками державної та комунальної власності.

Асоціація міст України заявляє – права власників комунальних земель, тобто територіальних громад порушуються.

15 лютого 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів" (№5719 від 01.07.2021).

Цей закон доповнює джерела доходів Державного та місцевого бюджетів доходами від продажу земель сільськогосподарського призначення.

Але прийнятий закон передбачає, що 90% коштів від продажу земельних ділянок зараховуватимуться до бюджетів територіальних громад, а 10% - до Державного бюджету.

Асоціація міст України вважає, що такі зміни порушують права територіальних громад розпоряджатися своїм майном та отримувати доходи від його реалізації, та звертає увагу, що після прийняття закону про «земельну децентралізацію» землі під такими фермерськими господарствами перейшли до комунальної власності.

«Одним з  вагомих джерел доходів місцевих бюджетів є плата за землю. У структурі доходів загального фонду місцевих бюджетів плата за землю (земельного податку та орендної плати)  займає в середньому 12%.  Надходження плати за землю на  1 жителя по Чернігівській області в 2021 році складало 950,1 грн/особу. У 2021 році плата за землю по Чернігівщині склала 934,66 млн грн. Це значні кошти для громад. Направлення 10% коштів від продажу земель комунальної власності до держбюджету, це втрата місцевими бюджетами частини доходу, від продажу ділянок, які є 100% власність громад», - підкреслила Олена Муравйова, консультантка з бюджетних питань Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України.

На жаль, пропозиції АМУ про зарахування 100% коштів від продажу земель комунальної власності до бюджетів територіальних громад були відхилені народними депутатами.

 

 

--

Чернігівське РВ АМУ

Офіс реформ у Чернігівській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень