як зрозуміти, чого вам хочеться насправді?

Дата: 31.01.2022 14:47

За очікуваннями інших, установками, отриманими ще у дитинстві, гендерною соціалізацією та навіть стрічкою у соцмережах часом дуже важко роздивитися те, чого вам хочеться насправді. Це стосується усіх аспектів життя — від вибору кар’єри до способу проведення дозвілля.

Знайома ситуація — дитина мріє стати художником/-цею, а батьки вперто переконують її, що кориснішою буде, скажімо, професія юриста/-ки. Це — відомий приклад відмови від власних бажань, проте у дитинстві усе не закінчується, і подібна ситуація може повторитися у дорослому житті. Скажімо, ви відмовляєте собі у бажаних курсах танців, щоб виправдати очікування керівника від обсягу виконаної роботи, або чомусь машинально обираєте у меню корисні та «‎легкі»‎ страви, які вам не дуже подобаються.

Систематична відмова від власних бажань може призвести до тотального нерозуміння самої/-го себе, депресій та тривожності, внутрішнього конфлікту, який згодом може перерости у зовнішній — на роботі,із родиною та оточенням.

Щоб краще зрозуміти себе та власні бажання, варто:

чесно оцінити власну робочу та особисту ситуацію — що вас влаштовує, а що — ні?

спостерігати за власними емоціями, розуміти, що саме їх викликає;

частіше ставити собі питання: «А чого ж насправді хочу я?».