Якщо людина знайшла в собі сили поділитися з вами своїм травматичним досвідом

Дата: 28.10.2021 14:07

Якщо людина знайшла в собі сили поділитися з вами своїм травматичним досвідом і розказати про насильство, яке над нею вчинили, дуже важливо правильно на це зреагувати.

Як би це звично не звучало, але постраждалим треба просто дати виплакатися, потримати за руку, спитати, чим ви можете допомогти. Треба бути поряд і дати людині зрозуміти, що вона не сама ????

Так, ви можете бути розгубленими чи навіть злими на кривдника, але слід стримуватись. Прояв емоцій може бути направлений на постраждалого/-у, а цього робити не варто. Запасіться терпінням та не вивертайте негатив на людину, що ділиться з вами своєю історією.

Не ставте питань про деталі. Ваша задача — вислухати й підтримати, а не повернути в неприємні спогади.

Сфокусуйтеся на переживаннях людини, не оцінюйте ситуацію, не розказуйте, як можна щось виправити. Цей досвід уже не зміниш, його треба пережити, й зробити це з вашою допомогою буде значно легше ????

На сайті проєкту «‎Розірви коло» є багато матеріалів про допомогу постраждалим від насильства: https://rozirvykolo.org/