Височанська Об'єднана Територіальна Громада
Ніжинський район Чернігівська область

Служба зайнятості інформує

Дата: 26.07.2021 12:36
Кількість переглядів: 259

Сьогодні питання легальної зайнятості - це не тільки питання економіки, добробуту, матеріального забезпечення, це, в тому числі - питання безпеки. До служби зайнятості звертаються люди з метою пошуку роботи. Тому приділяється велику увагу роз'ясненню переваг легальної зайнятості, пропонуться вакансії тільки з легальним працевлаштуванням.  На жаль, кількість осіб в Україні котрі вирішили спробувати себе у працевлаштуванні за кордоном невпинно зростає. Однак, особа, яка наважується на виїзд за кордон, наражає себе на велику кількість  прихованих загроз та небезпек. Тому з метою попередження  щодо небезпек потрапляння в ситуації торгівлі людьми Борзнянською районною філією Чернігівського обласного центру зайнятості  проводиться інформаційно – роз’яснювальна робота щодо даного питання, в тому числі семінари  "Ризики  нелегальній трудовій міграції».

Під час семінарів безробітні ознайомлюються з ознаками шахрайства у сфері працевлаштування, отримують рекомендації щодо перешкоджання та уникнення обману під час пошуку роботи,  поради як уберегтися від шахрайства під час працевлаштування. Особливу увагу приділено ризикам нелегальної трудової міграції, шляхам потрапляння до трудового рабства. Учасники семінару, мають можливість  познайомитись з ключовими пунктами українського та міжнародного законодавства щодо міграції, визначити для себе права мігрантів, та дізнатись про статус та проблеми, які виникають в нелегальних мігрантів.

Також безробітні мають можливість ознайомитись, що необхідно перевірити, щоб не стати жертвою шахраїв, що потрібно для легального працевлаштування, куди можна звертатись, якщо у особи виникли проблеми за кордоном. Надається інформація про правовий захист та нормативну базу з питань торгівлі людьми, про установи, які опікуються питаннями подолання насильства, ознайомились з переліком послуг, які вони надають. А тих, хто все ж планує їхати за кордон, ознайомлено з головними правилами безвізового режиму з ЄС. Також безробітні отримують буклети, брошури з корисною інформацією щодо уникнення шахрайства при працевлаштуванні.

  Сьогодні служба зайнятості надає допомогу шукачам легального працевлаштування в Ізраїлі. У 2017 році було підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських заробітчан в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль (будівельна галузь: опалубник, лицювальник-плиточник, штукатур), який визначає механізм та конкретизує умови працевлаштування українських заробітчан в будівельній галузі на ринку праці Держави Ізраїль.

Всі безробітні під час індивідуальних прийомів та семінарах ознайомлюються з актуальними вакансіями місцевому та регіональному  ринку праці, що є альтернативою роботі за кордоном. Адже особа, котра офіційно працює в Україні, здобуває трудовий стаж, а також  має соціальні пільги та гарантії! Девіз служби зайнятості - «Живи і працюй в Україні».

 

Провідний фахівець з профорієнтації                              Борисенко Т.М.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень