Височанська Об'єднана Територіальна Громада
Ніжинський район Чернігівська область

Безпека праці під час проведення зернозбиральних робіт

Дата: 30.07.2021 15:57
Кількість переглядів: 226

   Безпека  праці  під час проведення зернозбиральних робіт

 

Літо гаряча пора для працівників сільськогосподарських підприємств, а проведення зернозбиральних робіт є найбільш травмонебезпечним періодом у сільськогосподарському виробництві. Це зумовлено максимальним напруженням, високою температурою, перенасиченістю праці, що призводить до помилкових дій, нехтуванням безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу.

Із початком  зернозбиральної кампанії нагадуємо керівникам господарств та фермерам про необхідність посилення уваги за дотриманням вимог чинного законодавства з охорони праці та проведення профілактичних заходів.

Відповідно до аналізу травматизму на підприємствах агропромислового комплексу через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів та порушення правил дорожнього руху найчастіше травмуються водії, підсобні робітники, механізатори та слюсарі. Усі травми на виробництві – наслідок порушення вимог нормативно-правових актів, інструкцій з охорони праці та пожежної безпеки, а також, особистої безпеки. Сільське господарство, в якому трапилось понад 25 % всіх нещасних випадків, залишається найбільш травмонебезпечною галуззю в області і районі.  

Для попередження травмування працівників під час зернозбиральних робіт головне не допускати експлуатації несправної техніки, агрегатів з відкритими передачами.

Необхідно пам'ятати, що всі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводяться тільки після повної зупинки всіх агрегатів.                                   

Важливим є дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого на підприємстві, та організація контролю адміністрації за їх дотриманням.

Категорично заборонено допускати до роботи працівників у стані алкогольного та наркотичного сп'яніння, хворих, а також тих, що не відпочили протягом встановленого законодавством часу.

Перед початком робіт працівники мають бути проінструктовані, а ті, які виконують роботи підвищеної небезпеки та потребують професійного добору,  механізатори, водії, працівники зернотоків ще й пройти щорічне спеціальне навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

З метою запобігання нещасним випадкам під час проведення зернозбиральних робіт звертаємось до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств взяти під особистий контроль питання стану безпеки праці під час проведення жнивної кампанії та виконання низки першочергових заходів:

до роботи на тракторах, зернозбиральних комбайнах та інших самохідних машинах допускаються особи віком від 18 років, які мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд;

розробити схему руху транспорту по території з вказівкою дозволених та заборонених напрямків руху;

обладнати місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів;

підготувати поля, перевірити провисання проводів ліній електропередач;

провести інструктаж із питань охорони праці з працівниками, які беруть участь у жнивах;

провести огородження всіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;

очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні;

укомплектувати всі робочі місця, трактори та зернозбиральні комбайни  аптечками першої допомоги;

забезпечити всіх працівників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами;

особи, які працюють на скиртуванні соломи, повинні пройти медогляд та дотримуватись всіх вимог безпеки під час виконання робіт на висоті;

під час скиртування забезпечити працівників справними вилами, страхувальним знаряддям, засобами сигналізації та індивідуального захисту;

колісні трактори, які зайняті на транспортних роботах, перевести на максимальну ширину колії коліс;

обладнати всі трактори, комбайни та сільськогосподарські машини, які зайняті на жнивах, пожежним інвентарем, не допускати до експлуатації трактори, що не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при ввімкненій передачі.

 Усі ці вимоги нормативно-правових актів відомі, але невиконання їх може призвести до невиправного. Керівникам підприємств потрібно терміново усунути виявлені порушення і дбати про безпеку працюючих на збиранні та зберіганні врожаю.                                                                                                                                          

Закликаємо робітників, що працюватимуть на жнивному полі, не допускати на робочих місцях порушень норм охорони праці, дбати про особисту безпеку та безпеку оточуючих людей у процесі виконання будь-яких робіт.

Пам'ятайте, що безпечне проведення зернозбиральної кампанії можливе за умови виконання вимог чинного законодавства з охорони праці та належної організації робіт.   

 

Володимир Луценко, страховий експерт з охорони праці 

Бахмацького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України

в Чернігівській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень