Височанська Об'єднана Територіальна Громада
Ніжинський район Чернігівська область

Інформування суду, щодо наявних пробаційних програм

Дата: 19.07.2021 15:14
Кількість переглядів: 277

Фото без опису

Інформування суду, щодо наявних пробаційних програм

 

19.07.2021 року під час робочої зустрічі з головою Борзнянського районного суду Чернігівської області Олександром Луговцем та керівником апарату суду Юрієм Скабенком, старшим інспектором Борзнянського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» Антоніною Галатою, яка пройшла відповідне навчання та є куратором пробаційних програм, було проінформовано присутніх про перелік затверджених пробаційних програм (для повнолітніх та неповнолітніх) із зазначенням змісту заходів та оцінкою результатів.

Метою реалізації пробаційних програм є виправлення суб′єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Пробаційна програма передбачає комплекс заходів, спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити (програми психологічної корекції та програми соціальної адаптації, спрямовані на усунення негативних факторів, що впливали та можуть в подальшому впливати на поведінку правопорушника). 

На підставі частини 2 статті 76 Кримінального кодексу України, на особу звільнену від відбування покарання з випробуванням судом може бути покладений обов’язок виконання заходів, передбачених пробаційною програмою.

Відповідними наказами Міністерства юстиції України затверджено чотири пробаційні програми для повнолітніх і чотири для неповнолітніх суб’єктів пробації:

  • «ЗМІНА ПРОКРИМІНАЛЬНОГО МИСЛЕННЯ»

  • «ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВЖИВАННЯ ПСИХОАКТИВНИХ РЕЧОВИН»

  • «ПОДОЛАННЯ АГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ»

  • «ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВИХ НАВИЧОК»

Реалізація кожної пробаційної програми забезпечується органами пробації та передбачає: складання графіка відвідування занять, при цьому дотримуючись певних правил поведінки, а також оцінки результатів та висновків про виконання пробаційної програми.

До реалізації пробаційної програми у порядку, визначеному законодавством, можуть залучатися установи, організації, незалежно від форми власності, об’єднання громадян, окремі громадяни, які можуть надавати послуги, необхідні для реалізації пробаційних програм.

При реалізації пробаційних програм щодо неповнолітніх, орган пробації може залучати суб’єктів, що надають соціальні послуги, визначені Законами України «Про соціальні послуги» та «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю».

 

Борзнянський районний сектор

філії ДУ «Центр пробації»

в Чернігівській області 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень