Упродовж червня на водоймах країни загинула 201 людина!
Упродовж червня на водоймах країни загинула 201 людина!
Упродовж першого літнього місяця на водоймах країни загинула 201 людина, із них 35 дітей. Хоча цей показник і не перевищує минулорічну червневу статистику, проте, цифри все-рівно лякають. Але, на жаль, ця смертельна статистика не зупиняє тих, хто нехтує застереженнями співробітників Служби порятунку. Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання правил безпечної поведінки громадянами. Зокрема, це купання в не обладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані.
Так, в Івано-Франківській області 30 червня о 09:55 рятувальники знайшли тіло чоловіка, який днями потонув, рятуючи дітей. Протягом кількох днів надзвичайники проводили роботи з пошуку чоловіка, який зник у воді, врятувавши своїх трьох доньок — він занурився щоб виштовхнути їх на поверхню. Першого ж дня було залучено 7 одиниць техніки, з них 2 плавзасоби, 22 чоловіки особового складу та проведено обстеження акваторії дна та русла річки Дністер. Впродовж наступних двох днів до проведення робіт було залучено 14 чоловік особового складу, 2 одиниці техніки та 3 плавзасоби. Загалом було обстежено дно річки на площі 6500 м.кв., обстежено русло річки за допомогою ехолоту, пристрою «Кошка» та квадрокоптера.
У Черкасах 30 червня до Центру управління в надзвичайних ситуаціях надійшло повідомлення про те, що на річці Дніпро, в районі розважального комплексу «Бочка», виявлено тіло людини. На місце події прибули фахівці відділення пошукових водолазно-рятувальних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення, які доставили тіло загиблого до берега та передали працівникам поліції.
29 червня на Сумщині надзвичайники за допомогою надувного човна вилучили тіло людини з р. Вир в м. Білопілля. Загиблим виявився чоловік 1975 р. н. Обставини надзвичайної події з’ясовували правоохоронці.
Загалом, з початку року на водоймах країни вже потонула 533 людей, з яких 54 дитини. При цьому врятовано 247 людей, у тому числі 42 дитини.
Тож, аби зменшити показники загибелі на водних об'єктах, фахівці Служби порятунку патрулюють місця відпочинку біля води, а також щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!
Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! Зокрема:
-
пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
-
ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
-
не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
-
не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
-
не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
-
не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
-
температура води повинна бути не нижче +17 °С;
-
плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
-
слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.
Ніжинське районне управління
ГУ ДСНС України у Чернігівській області