Височанська Об'єднана Територіальна Громада
Ніжинський район Чернігівська область

ДМС України інформує

Дата: 09.06.2021 16:25
Кількість переглядів: 350

Фото без опису

ДМС України інформує

Друзі! Чи знаєте ви, що цієї квітучої пори у міграційників додається роботи? Так, це нові закордонні для очікуваних подорожей, а ще одна вагома причина – багато весіль! Одруження незабутнє завжди, але у вишуканому літньому вбранні наречені по-особливому чарівні, правда?

  Якщо ж у шлюбі змінилося прізвище і потрібен новий паспорт – то це вже наша приємна турбота. 
           Сподіваємося, наші поради щодо обміну документів після зміни особистих даних (прізвища, імені, по батькові) будуть корисні не лише щасливим молодятам, а й усій нашій читацькій спільноті.

Тож занотовуємо: 
   - після зміни прізвища обміну підлягають як «внутрішній», так і закордонний паспорти. Але спочатку оформляємо нову  ID -картку, а вже на її підставі – закордонний паспорт (ЗП);
   - звернутися для оформлення нових паспортних документів необхідно протягом 1 місяця з дня зміни прізвища (імені, по батькові);
   - наразі ID-картку та ЗП можливо оформити у будь-якому підрозділі ДМС або ЦНАП, що надає такі послуги – незалежно від місця реєстрації;
           Які ще документи потребують обміну?
           Найбільше питань - про податковий номер (РНОКПП). Але тут все доволі просто: податковий номер присвоюється одноразово і не змінюється за жодних обставин. 
            Однак повідомити Державну податкову службу України про зміну особистих даних треба обов’язково - для внесення змін у реєстраційну картку. Відповідну заявку можна подати через особистий кабінет на сайті ДПСУ або безпосередньо в податковій інспекції.
            Зверніть увагу: внесений на ID-картку РНОКПП має однакову юридичну силу із паперовою довідкою про присвоєння номера, виданою податковою службою.
           Посвідчення водія також підлягає обміну. Для цього на сайті Головний сервісний центр МВС можна скористатися електронним кабінетом водія або ж записатися в електронну чергу.
           Важливо повідомити про зміну прізвища Державний реєстр виборців, банківські установи та страхові компанії, послугами яких ви користуєтесь – це допоможе уникнути в майбутньому зайвих непорозумінь.
              Разом з тим, є низка документів, які НЕ треба змінювати. Серед них документи про освіту: дипломи про середню та вищу освіту, сертифікати про проходження курсів з підвищення кваліфікації тощо;
              документи, що встановлюють право на майно (наприклад, договір купівлі-продажу);
              трудові книжки (до них зміни вносяться уповноваженими кадровими підрозділами).
 
            Бажаємо всім здоров’я, кохання і гарячого сімейного вогнища! Бережіть себе!
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень