Рятувальники Борзнянщини проводять профілактично-роз'яснювальні заходи з метою запобігання пожеж у житловому секторі

Дата: 16.12.2020 12:04

Рятувальниками Борзнянщини проведено профілактично-роз’яснювальний рейд на льоду з метою запобігання загибелі та травмування населення на водних об`єктах у осінньо-зимовий період.

В ході інформаційно-роз'яснювальних бесід з громадянами рятувальники доводять правила поведінки на льоду та дій при виникненні надзвичайної події. Крім того, вогнеборці наводять численні приклади та наслідки, причинами яких послужила людська необережність при перебуванні на льоду. Фахівці ДСНС також  звертають увагу батьків на недопустимості залишення дітей без відповідного нагляду та навчання їх правилам безпечної поведінки.

Під час проведення профілактично-роз’яснювальних рейдів громадянам надаються профілактичні листівки з питань безпечної поведінки на водних об`єктах у осінньо-зимовий період.

Пам’ятайте! Тільки суворе дотримання правил поведінки на водних об`єктах дозволить захистити вас і ваших близьких.

Провідний інспектор Борзнянського РС

У ДСНС України у Чернігівській області                                             Ігор ЯНКОВЕНКО

З настанням морозів на людину чекає ще одна небезпека - загроза провалитись під лід. Тому, щоб зберегти своє здоров'я, чи навіть врятувати життя, слід пам'ятати наступне:

- ходити по льоду можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см. (при цьому в розрахунок береться лише товщина нижнього, зеленуватого шару льоду);

- масова пішохідна переправа може бути організована лише при товщині льоду понад 15 см.;

- для влаштування катка товщина льоду повинна бути не менше 12 см.

Якщо Вам все ж необхідно перейти через замерзлу річку, озеро чи ставок - то запам'я­тайте, що найкраще це зробити на лижах (при цьому треба відстебнути кріплення , а палиці тримати в руках, не накидаючи петлі на кисті, рюкзак слід повісити на одне плече).

Якщо лід переходить група людей, то відстань між ними повинна бути не менше 5 м.

При переході по льоду в невідомому місці потрібно взяти палицю, щоб за її допомогою перевіряти міць льоду (якщо від удару палицею з'явиться вода, то необхідно негайно поверну­тись назад. Ні в якому разі не перевіряйте лід ногою).

Слід пам'ятати , що лід завжди тонший там, де є стік води , ростуть кущі, очерет, де швид­ка течія, де є джерела або впадає струмок.

Рибалкам слід пам'ятати , що :

- не можна пробивати поряд багато лунок;

- не можна збиратись поряд великими групами;

- не можна пробивати лунки на переправах;

- не можна ловити рибу біля промоїн;

- потрібно завжди мати при собі вірьовку довжиною 12-15 м.

У випадку, якщо Ви все ж провалились то :

- не піддавайтесь паніці, утримуйтесь на плаву, уникаючи занурення з головою ;

- намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги ;

- намагайтесь якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;

- вибравшись на лід , перекотіться і відповзайте в той бік - звідки Ви прийшли , де міць льоду вже відома.

Якщо у Вас на очах під лід провалилась людина то :

- крикніть, що Ви йдете на допомогу;

- наближайтесь до ополонки поповзом, широко розкинувши руки ;

- підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру ;

- не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, шест, лижу, шарф, вірьовку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід;

- витягши потерпілого на лід, разом з ним поповзом повертайтесь назад.

Провідний інспектор Борзнянського РС

У ДСНС України у Чернігівській області                                                                      Ігор ЯНКОВЕНКО