Чернігівське регіональне відділення ВАССР на нараді представляла голова Височанської ОТГ Любов Норикова

Дата: 19.09.2019 15:52

18 вересня у кабінеті Глави Уряду відбулася робоча зустріч представників ВАССР з Прем'єр-міністром України Олексієм Гончаруком (Oleksiy Honcharuk).
У зустрічі взяли участь Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов (Тимофей Милованов), його заступник з питань аграрної політики Тарас Висоцький (Taras Vysotskyi / Тарас Висоцький) та перший заступник Міністра розвитку громад та територій Дмитро Живицький (Dmytro Zhyvytskyy).
Асоціацію на зустрічі представляли Голова Асоціації Микола Фурсенко, голови громад-членів ВАССР Сергій Хрустовський (Авангардівська сільська рада ОТГ, Одещина), Надія Масалітіна (Садівська сільська рада, Сумщина), Любов Норикова (Височанська сільська рада ОТГ, Чернігівщина), а також Керівник Виконавчої дирекції Микола Поєдинок та директор з розвитку Ігор Абрам'юк.

Представники Асоціації підтвердити раніше заявлену позицію ВАССР — найчисельнішої всеукраїнської асоціації ОМС, яка об'єднує понад 80% місцевих рад сільських громад, включно з абсолютною більшістю ОТГ — щодо підтримки дій нової української влади на продовження та завершення децентралізаційної реформи.

Предметом обговорення в рамках зустрічі були ключові питання децентралізаційної реформи та розвитку громад:
* Хід та проблеми процесу об'єднання громад, потреба у проведенні комплексних консультацій щодо перспективних планів об'єднання за участю асоціацій ОМС на базі регіональних структур Центру розвитку місцевого самоврядування, співзасновником якого є ВАССР (з боку Прем'єр-міністра є розуміння цієї потреби)
* Питання земельної реформи (Прем'єр-міністру було озвучено позицію ВАССР та передано відповідну заяву)
* Підходи до оптимізації освітньої мережі в громадах
* Проблема реформування субрегіонального (районного) рівня територіальної організації влади
* Питання щодо джерел доходів місцевих бюджетів громад (питання ПДФО, акцизу, земельного податку, податку з нерухомості, пайових внесків забудовників, інших податків та зборів)
* Питання державної підтримки об'єднання та розвитку громад, зокрема субвенції, наданої попереднім Урядом виключно малим містам і райцентрам, без врахування інтересів сіл і селищ (Асоціація підтримує позицію Уряду щодо того, що ця субвенція була розподілена несправедливо і неефективно)
* Налагодження постійної взаємодії Уряду з всеукраїнськими асоціаціями ОМС, у т.ч. з урахуванням європейського досвіду (наприклад, досвіду Польщі щодо спільної комісії Уряд-Асоціації)
* Поновлення діяльності Національного конгресу місцевого самоврядування як формату взаємодії всеукраїнських АОМС, почергового головування асоціацій у Конгресі та, відповідно, почергового представництва на засіданнях Уряду
* Питання інституційної спроможності асоціацій ОМС та їх державної підтримки.

Прем'єр-міністру було передано пропозиції ВАССР з питань порядку денного та з інших важливих питань розвитку громад. Було досягнуто домовленість про налагодження постійної взаємодії між Урядом та ВАССР.

За матеріалами ВАССР

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)