Височанська Об'єднана Територіальна Громада
Ніжинський район Чернігівська область

Увага! Пільги для сімей, які виховують дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування.

Дата: 23.08.2019 21:59
Кількість переглядів: 3376

 

 

Законодавством України для сімей, які виховують дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, передбачено наступні пільги.

 

1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання) (стаття 23 Закону України „Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”).

2. Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 26.02.2015 № 220 „Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню” для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії встановлено тариф у розмірі 45,6 коп. за 1 кВт·год.

3. Щороку діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, мають право на оздоровлення та відпочинок за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, інших джерел.

Оздоровлення та відпочинок дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, може здійснюватися у відповідно визначених дитячих закладах оздоровлення та відпочинку в ході тематичних змін спільно з батьками-вихователями та прийомними батьками і їхніми власними дітьми (Закон України „Про оздоровлення та відпочинок дітей” 04.09.2008 № 375-VI).

4. За непрацюючих батьків-вихователів та прийомних батьків сплачуються видатки на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. (Постанова Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб” від 02.03.2011 № 178)

5. Дитячим будинкам сімейного типу (з моменту їх створення) та прийомним сім’ям, а також сім’ям (крім багатодітних сімей), у яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, субсидія може бути розрахована виходячи з кількості дітей, які фактично проживають у житловому приміщенні (будинку), з урахуванням дітей, які  не зареєстровані в ньому, на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради або утвореної ними комісії та акта обстеження матеріально-побутових  умов домогосподарства.

6. Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з  доходів, нарахованих особам, які досягли 14-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи, без урахування податку з доходів фізичних  осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, у порядку, визначеному пунктом 13 цього Положення, а також розмірів державної  соціальної допомоги, що виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення (крім частини допомоги при народженні дитини,  виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, одноразової винагороди жінкам, яким  присвоєно почесне звання України „Мати-героїня”, державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг). (Постанова Кабінету Міністрів України „Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива” від 21 жовтня 1995 року (із змінами) № 848. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень