A A A K K K
для людей із порушенням зору
Височанська Об'єднана Територіальна Громада
Ніжинський район Чернігівська область

Подаруйте дитині тепло сімейного затишку!

Дата: 17.10.2022 12:30
Кількість переглядів: 122

Подаруйте дитині тепло сімейного затишку!

В час, коли на території України відбуваються військові дії, ще більше дітей залишились без батьківського піклування, з тих чи інших причин. Вони, як ніколи гостро потребують турботи та любові дорослих, сімейного затишку та родинного тепла.

Діти повинні рости в рідній сім’ї, з мамою і татом. Адже сім’яце головне для розвитку дитини, а батьки є першовихователями. Саме з метою забезпечення прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками, надання їй послуг, спрямованих на повернення в сім’ю, в Україні створюються сім’ї патронатних вихователів.

Патронат над дитиноюце тимчасовий догляд, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною складних життєвих обставин. ( коли батьки померли, або пропали безвісти, потребують лікування чи реабілітації в стаціонарі, дітям залишеним в пологовому будинку або їншому соціальному закладі, дітям з сімей де існує загроза їх життю та здоров'ю)

Патронатним вихователям можуть бути:

- громадяни України, які мають досвід виховання дитини,

- відповідні житлові умови для надання послуг,

- які не були засудженими та/або позбавленими батьківських прав, - мають готовність пройти спеціальну тренінгову програму, щоб якісно надавати послугу з патронату за місцем фактичного проживання сім'ї.

За надання послуг патронатним вихователям гарантовано :

Кошти на утримання влаштованої під патронат дитини обсягом 2.5 прожиткові мінімуми на місяць ( 3.5 прожиткові мінімуми на місяць при влаштуванні дитини з інвалідністю)

Оплату за надану послугу в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів на місяць для працездатних осіб, при влаштуванні 2 і більше дітей віком до 1 року додатково 10% за кожну дитину та категорію, але не більше 50%.

Сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (стаж роботи).

Послуга патронату фінансується з державного бюджету.

 

За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті звертайтеся до служби у справах дітей виконавчого комітету Височанської сільської ради за адресою: сисоке, вул. Центральна, 86, тел.: 29-637, 0936060951

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень