Відбулася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Дата: 10.12.2019 15:59

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в Височанському ОТГ дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

На виконання розпорядження сільського голови від 05.11.2019 р. №132 Про організацію та проведення заходів до Дня спільних дій в інтересах дітей, Всесвітнього дня дитини та долучення до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

У рамках Всеукраїнської акції Службою у справах дітей спільно з спеціалістами відділу освіти, культури молоді та спорту, фахівцем із соціальної роботи , представником Борзнянського відділення поліції активно проводилася просвітницька робота, спрямована на підвищення обізнаності населення громади щодо проблем насильства.

Під час роботи було проведено інформаційні кампанії та просвітницькі заходи    під час яких проводилися флеш-моби, тренінги, бесіди, лекції, спрямовані на  усвідомлення та закріплення  знань  з проблемних питань,  транслювалися відеоролики щодо попередження насильства, активно обговорювались наслідки негативних ситуацій, які виникають в сім’ї, школі, молодіжному середовищі та методи їх попередження або конструктивного вирішення.

Службою у справах дітей та фахівцем із соціальної роботи були відвідані сім`ї, в яких виховуються неповнолітні діти та які опинилися у складних життєвих обставинах, багатодітні та малозабезпечені сім`ї та  були проведені профілактичні бесіди  на теми «Конфлікти в сім’ї та їх розв’язання», «Попередження домашнього насильства».